شماره مطلب: 1713

آب‌رسانی به یک روستا توسط جهادگرانی از ۱۸ ملیت+عکس

گروه سازندگی شهید موسی صدر با ۴۰ نفر عضو از ۱۸ ملیت جهان در ایام عزاداری اقدام به آب رسانی به یک روستای محروم بابل کردند.

به گزارش پژوهشکده مجازی کشاورزی و امنیت غذایی به نقل از سازمان بسیج سازندگی، آبرسانی به طول 9 کیلومتر به یک روستای محروم در دهه اول ماه محرم توسط جهادگرانی از 18 ملیت جهان انجام شد.
گروه سازندگی شهید موسی صدر با 40 نفر عضو از 18 ملیت جهان به زربوت یکی از روستاهای شهرستان بابل رفته و در حال خدمت رسانی جهادی در این روستای محروم هستند.

ابوالفضل علیخانی طلبه‌ای با انگیزه و با روحیه خدمت رسانی است که مسئول گروه سازندگی امام موسی صدر شده است. گروهی که اعضای ان طلبه های خارجی هستند و فقط 4 عضو آن طلبه ایرانی هستند.

هدف انتقال فرهنگ جهادی به خارج از مرزهای ایران اسلامی است

مسئول گروه سازندگی امام موسی صدر در گفت و گو با خبرنگار بسیج سازندگی با اشاره به حضور طلبه های خارجی در این گروه سازندگی گفت: این گروه 7 سال است که شکل گرفته است و با نام سازندگی امام موسی صدر در مجامع بین المللی شناخته شده است که نام سازندگی همان گروه جهادی در داخل کشور است اما در مجامع بین المللی به خاطر حساسیت موجود بر روی نام جهادی نام سازندگی بر روی این گروه جهادی قرار داده شده است.

این گروه سازندگی زیر نظر موسسه جهادی بلاغ مبین فعالیت دارد که مدیریت این موسسه با حسن مرادی است. این موسسه با هدف ترویج فرهنگ جهادی تشکیل شده است و 5 گروه دارد که یکی از این گروه ها گروه سازندگی امام موسی صدر است.

طلبه‌های خارجی را در امر اردوهای جهادی آموزش می دهیم

او می گوید: انتقال فرهنگ جهادی و گسترش آن در خارج از مرزها، ایجاد روحیه جهادی در بین اعضای گروه که همکی طلبه های خارجی هستند و خدمت به خلق از اهداف عالی این گروه سازندگی است. ما سعی داریم طلبه های خارجی را با فرهنگ جهادی و خدمت رسانی آشنا کنیم، وقتی که این فرهنگ در انها نهادینه شود و آنها کاملا با این فرهنگ جهادی مانوس شوند می توانند خودشان یک مبلغ فرهنگی جهادی در کشور خود باشند و در کشورشان به ابادانی و اقتصادی بپردازند.


طلبه‌های خارجی در اردوی جهادی آبرسانی به یک روستا

این طلبه ها از این خدمت رسانی بسیار خوشحال و راضی هستند و می گویند که احساس راحتی داریم، دیگر عذاب وجدان نداریم و می خواهند که هنگام برگشت به کشورشان یک گروه جهادی تشکیل بدهند و واقعا همین حرف را می زنند و دوست دارند، در عمران و آبادانی کشورشان با تشکیل گروه های سازندگی سهیم باشند.

طلبه هایی از استرالیا،امریکا، سوئد،نروز، اندونزی و مخصوصا کشورهای همسایه مثل عراق، سوریه، افغانستان در گروه ما حضور دارند که خودشان قرار است در کشورشان گروه های جهادی را با تبعیت از گروه های ایرانی تشکیل دهند. در اصل ما طلبه های جهادگر را تربیت می کنیم و به آنها فعالیتها و مدیریت جهادی را اموزش می دهیم.

11 مسجد تا کنون ساخته ایم/دولتی ها قدر گروه های سازندگی را باید بدانند

به لطف خداوند 11 مسجد را در این 7 سال ساخته ایم و چندین خانه برای محرومین ساخته ایم. مرمت و بازسازی مدارس، اهدای لوازم مدرسه به دانش آموزان مناطق محروم و فعالیتهای فرهنگی و قرآنی از دیگر فعالیتهای جهادی گروه سازندگی امام موسی صدر است.

ما سعی کرده ایم پروژه محور نباشیم و بیشتر فرهنگ جهادی را گسترش دهیم. تا کنون چندین اردوی جهادی در پاکستان و عراق تشکیل دادیم و به محرومین این کشورها خدمت رسانی داشته ایم. البته کار ما بلند مدت است و تا چندین سال دیگر نتایجش بهتر و ملموس تر خواهد بود. یکی از طلبه های امریکایی می گفت ای کاش در کشور ما هم این اردوهای سازندگی شکل می گرفت. این طلبه امریکایی می گفت در کشور ما از این مناطق محروم خیلی وجود دارد که تشنه ی این حرکتهای سازندگی است و باید ایران قدر این موقعیت و گروه های سازندگی را بداند.


حضور طلبه‌های خارجی در اردوی جهادی آبرسانی به یک روستای محروم

طلبه ها شام خود را به فقرا می دادند/برپایی عزاداری سید و سالار شهیدان در کنار روستاییان

بعضی از طلبه های جهادگر وقتی موقع شام می شد شام خود را نمی خوردند و می گفتند به مردم روستا بدهید. و به 2 وعده در روز اکتفا می کردند. یک صبحانه مختصر و یک نهار برای انها بس بود، در مقابل این همه خدمت رسانی که در روز داشتند. البته در اردوهای ما این رسم شده است که یک قابلمه را مشخص می کنیم و می گوییم هرکس اگر تمایل دارد و غذایش برایش زیاد است می تواند در این قابلمه خالی کند. وقتی قابلمه از غذا پر می شد، به خود طلبه ها می گفتیم خودتان در محله های فقیر نشین تقسیم کنید، تا فرهنگ امام علی ع نیز زنده شود. این کار خیلی در روحیه این طلبه های خارجی تاثیر می گذاشت. طلبه ها شب های محرم با حضور در حسینیه روستا در کنار محرومان به عزاداری مشغول هستند و اعتقاد دارند که خدمت رسانی به محرومان هم خودش مانند عزاداری ارزشمند است.


طلبه‌های خارجی در اردوی جهادی آبرسانی به یک روستای محروم

این روستا آب آشامیدنی نداشته است /لذت آبرسانی با 40 طلبه بین المللی به محرومان روستای زربوت

از 15 مهرماه به مدت یک هفته در روستای زربوت اردوی سازندگی گروه ما با طلبه های خارجی از 18 ملیت اغاز شده است. این روستا تا الان مشکل آب آشامیدنی داشته است و روستاییان برای تامین آب اشامیدنی به چشمه می رفتند یا از شهر سفارش می دادند، برایشان اب می اوردند.


حضور طلبه خارجی در اردوی جهادی آبرسانی به روستای محروم

در حال حاضر گروه ما در حال کندن زمین است و تا روز عاشورا این کندن ادامه دارد. فاصله چشمه تا روستا و محل مخزن 9 کیلومتر است و هر روز نزدیک به 2 هزار متر به جلو حرکت می کنیم و در نهایت در روز یازدهم محرم ان شاالله روز افتتاحیه این پروژه خواهد بود. روستاییان در زمستا با مشکل آب آشامیدنی مواجه بودند زیرا در زمستان طی کردن مسیر پر از برف برای بانوان بسیار مشکل بوده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.